לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עורך דין משרד הביטחון

עורך דין משרד הביטחון

עורך דין משרד הביטחון מתעסק עם תביעות שונות ומגוונות נגד משרד הביטחון. במאמר זה נעמוד על תפקידיו של עורך דין משרד הביטחון, מקרים בולטים בהם כדאי לפנות לעזרה משפטית ממנו וכיצד רוכשים התמחות בתחום זה.

מהו עורך דין משרד הביטחון?

עורך דין משרד הביטחון הינו עורך דין המייצג מבחינה משפטית חיילים, או מי שהיו חיילים, וכן שאר אנשי כוחות הביטחון, המעוניינים לתבוע את משרד הביטחון בגין אירוע שאירע לעורך דין ביטחוןהם במהלך שירותם הצבאי או הבטחוני.

עורך דין משרד הביטחון מתמחה במאטריה המשפטית הרלוונטית לתביעות אלו, בפרטיה המשפטיים ובקי בפרוצדורות ובבירוקרטיות הנדרשות על-מנת להגיש תביעות מעין אלו, ולהביא לסיומן במהירות האפשרית.

מהם המקרים הבולטים בהם מטפל עורך דין משרד הביטחון?

להלן נמנה מספר תביעות משפטיות עיקריות בהן עוסק משרד עורכי דין בישראל המתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון:

1. הכרה כנכה צה”ל – מדובר בתביעה הנפוצה ביותר בה מתעסק משרד עורכי דין בישראל העוסק בתביעות נגד משרד הביטחון. על-מנת לקבל הכרה כנכה צה”ל, יש ראשית לבחון האם אותו אדם נופל בגדר הזכאים להכרה כזו. לאחר מכן יש לבחון האם קיים קשר סיבתי בין השירות הצבאי לנכות הנטענת, להוכיח שהבעיה ממנה סובל אותו אדם אכן מוגדרת כ”נכות” לעניין הכרה כנכה צה”ל, להגיש בקשה על-ידי מילוי טופס מיוחד, לצרף אליו מסמכים עובדתיים ורפואיים – והכל תוך זמן של שלוש שנים מיום שחרורו של אותו אדם משירותו הצבאי שבזמנו אירע המקרה שגרם לנכותו הנטענת.

בשלב הבא מתקבלת החלטה של קצין התמלוגים המטפל בבקשה. במידה והבקשה נדחתה – ניתן לערער עליה, או לבקש עיון חוזר מקצין התמלוגים. במידה והבקשה התקבלה – המבקש יזומן לוועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות שלו, כאשר גם על החלטה זו ניתן לערער לוועדה רפואית עליונה.

לאור ההליך הסבוך שתואר לעיל, חשוב להיעזר במשרד עורכי דין בישראל המומחה ומנוסה בהגשת בקשות מעין אלו.

יש לציין, כי כל אנשי כוחות הביטחון, כולל שוטרים וסוהרים, רשאים להגיש בקשה להכרה בנכות שלהם ממשרד הביטחון, ולא רק חיילי צה”ל.

2. הכרה כ”משפחה שכולה” – לצערנו, ישנם עשרות מקרים בשנה של חיילים שמתו שלא במהלך פעילות מבצעית (משב”ם – מוות שאינו בפעילות מבצעית). לעיתים מוצאת הפרקליטות הצבאית, כי התנהגות לא הולמת של החייל היא שהביאה למותו.

סע’ 16 לחוק משפחות חיילים שנספו במערכה (תגמולים ושיקום), התש”י-1950, קובע כי: “נגרם מותו של הנספה על ידי התנהגות רעה חמורה של הנספה, לא יחולו על בני משפחתו הוראות חוק משפחות שכולות המקנות טובות-הנאה כל שהן”. מהי “התנהגות רעה חמורה”? עורך דין משרד הביטחון הינו בעל ניסיון ומומחיות להוכיח כי התנהגותו של אותו חייל שמשפחתו מבקשת הכרה כ”משפה שכולה”, אינה עולה לכדי התנהגות כזאת.

3. מימוש זכויות ממשרד הביטחון – ישנם מספר סקטורים בישראל הזכאים לזכויות שונות ממשרד הביטחון, כגון: נכי צה”ל וכוחות שירות הביטחון ובני משפחותים, אלמנות ויתומים של אנשי כוחות הביטחון וצה”ל. סקטורים אלו זכאים להטבות במגוון תחומים, כגון: דיור, רכב, סבסוד לימודים, הוצאות טלפון, הנחות במיסים וכד’.

על-מנת לממש את כל הזכויות באופן אופטימאלי, מומלץ להיעזר בעורך משרד הביטחון הבקי בכל הזכויות והחוקים הנוגעים אליהן.

מה צריך מה צריך בשביל להתמחות בתביעות נגד משרד הביטחון?

מי שמעוניין בלפתוח משרד עורכי דין בישראל העוסק בתביעות נגד משרד הביטחון, צריך להכיר את סוגי התביעות הקיימות נגד משרד הביטחון, ובעיקר להכיר לעומק את הפרוצדורות הנדרשות לתביעות אלו, עד פרטי הפרטים שלהן.

כמובן שמומלץ לרכוש קודם ניסיון במשרד עורכי דין בישראל המנוסה בתביעות נגד משרד הביטחון.

חשוב לזכור שמדובר בתביעות רגישות ביותר, אשר איכות חייו של התובע תלויה בהן. יש להתנהל לאור זאת ברגישות ובאחריות הנדרשות מכך.

מילה לסיכום

לפני שפונים לקבל שירות מעורך דין משרד הביטחון, חשוב לוודא שמדובר בעורך דין מומחה ובעל ניסיון בתביעות נגד משרד הביטחון.

עו”ד אילן הלוי (45), בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת ת”א. עוסק בתחום הנדל”ן מאז שנת 1987, בעל ניסיון רב בתחום התמ”א 38, וכן בעל ניסיון מקצועי רב כמנהל בגופים משמעותיים בתחום הנדל”ן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלויכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.אין באמור לעיל ובאתר תמ”א 38 משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תמה 38 לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תמ”א 38 עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלוי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.
פרטי יצירת קשר:

שד שאול מלך 8, תל אביב

בית אמות משפט (קומה 8)

טל’ 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף