לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עורך דין דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה מייצג עובדים ומעבידים, בתביעות הקשורות ליחסי עבודה. חלק ניכר מן התביעות, עניינן, בתשלום פיצויי פיטורים, גמול שעות נוספות, הבראה וחופשה.

בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה משמעותית במודעות של עובדים לזכויותיהם ועל כן, מוגשות כיום, יותר תביעות מבעבר, לבתי הדין לעבודה. שינוי זה משפיע גם על חלק מן המעסיקים במשק, לקבל ייעוץ מקצועי של עורך דין דיני עבודה.

תפקידו של משפט העבודה הוא לתת מענה לכל סוגיה העולה ממערכת היחסים שבין העובד למעביד. לאחרונה, עלתה לכותרות חוקיותה של בדיקת פוליגרף.

עורך דין דיני עבודה – ייעוץ למעסיקים

דיני העבודה קובעים את חובותיהם וזכויותיהם של עובדים ומעבידים בישראל. כאשר נפגעת זכותו של עובד, קמה לו עילת תביעה.

מעסיקים המבקשים לפעול כחוק ולהימנע מתביעות משפטיות, חייבים לקבל ייעוץ משפטי מקצועי על ידי עורך דין דיני עבודה.

עורך הדין עורך חוות דעת מקיפה ומסודרת לכל מעסיק ובה מפורטות כל החובות של המעסיק כלפי עובדיו, למשל:עורך דין דיני עבודה

1. מועד תשלום השכר : על פי החוק, עובד שכיר יקבל את שכרו עד לתשיעי בכל חודש. כל איחור בתשלום, מזכה את העובד בפיצויי הלנה.

2. גמול שעות נוספות : אחת מזכויותיו החשובות ביותר של העובד היא תשלום עבור שעות נוספות.

3. החזר נסיעות : עורך דין דיני עבודה יסביר למעסיק על חובתו לשלם החזר נסיעות לעובד. התשלום יהיה בסך היומי המקסימאלי או באמצעות כרטיס נסיעה חודשי.

4. דמי חופשה : כל עובד זכאי למספר ימי חופשה בשנה, על פי הוותק בעבודה. על המעסיק לשלם דמי חופשה ובעת פיטוריו או התפטרותו, ישלם המעסיק פדיון חופשה, במידה ונותרו לעובד ימי חופשה.

5. תשלום דמי הבראה : עם סיומה של שנת עבודה אחת, זכאי העובד לקבלת תשלום דמי הבראה. מספר ימי הזכאות, עולים עם הוותק.

האם מעסיק יכול לדרוש פוליגרף?

בשוק העבודה בעידן המודרני, מבקשים מעסיקים, לקבל כמה שיותר מידע על עובדים ומועמדים לעבודה. בתי הדין לעבודה נדרשים לדון לא מעט בחוקיותם של האמצעים בהם משתמשים המעסיקים, עקב הפגיעה בפרטיות העובד.

עורך דין דיני עבודה מטפל בתיקים מעין אלו, בהם נפגעה פרטיות של העובד, בשל דרישה כלשהי של המעסיק, למשל, כי העובד יעשה בדיקת פוליגרף.

העיקרון המנחה את בתי הדין לעבודה בנושא זה הוא הצורך לאזן בין זכותו של העובד לפרטיותו לבין האינטרס הלגיטימי של המעסיק, להגן על קניינו, על ידי קבלת מידע.

בכל מקרה של פגיעה בפרטיות העובד, בודק בית הדין את נסיבות המקרה ובוחן האם היה צורך אובייקטיבי ולגיטימי בנקיטת הפעולה, האם ניתן היה לנקוט באמצעי פחות פוגעני להשגת המטרה וכיו”ב.

באשר לבדיקת פוליגרף, גישת בתי הדין היא כי יש להשתמש באמצעי זה בצמצום.

שכר טרחה

עורך דין דיני עבודה גובה שכר טרחה מן הלקוח, על פי סוג התיק, המכתיב כמובן את היקף העבודה הנדרש. לעיתים, ישלם הלקוח שכר טרחה על פי שעות עבודה ובמקרים אחרים, יוסכם בין הצדדים, תשלום של סכום גלובאלי לטיפול בתיק.

חשוב מאוד לחתום על הסכם שכר טרחה מסודר וכמובן גם על ייפוי כוח, המסמיך את עורך הדין לפעול בשמו של הלקוח.

מעסיק עובדים? פנה אל עורך דין דיני עבודה לייעוץ משפטי. כך תוכל לדעת כי הנך פועל על פי החוק ולהימנע מתביעות. פוטרת או התפטרת מעבודתך? בדוק האם שולמו לך מלוא זכויותייך.

עו”ד אילן הלוי (45), בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת ת”א. עוסק בתחום הנדל”ן מאז שנת 1987, בעל ניסיון רב בתחום התמ”א 38, וכן בעל ניסיון מקצועי רב כמנהל בגופים משמעותיים בתחום הנדל”ן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלויכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.אין באמור לעיל ובאתר תמ”א 38 משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תמה 38 לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תמ”א 38 עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלוי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

שד שאול מלך 8, תל אביב

בית אמות משפט (קומה 8)

טל’ 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף