לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

סוגים שונים של חקירות פרטיות

סוגים שונים של חקירות פרטיות

מקצוע החקירות הפרטיות, הוא רחב מאוד וכולל סוגים שונים של חקירות. כל המבקש לעסוק בתחום זה, חייב לקבל רישיון של משרד המשפטים וחל איסור מוחלט לערוך חקירות פרטיות, ללא רישיון.

במאמר זה, נתמקד בשלושה סוגים של חקירות פרטיות: חקירות אישות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח.

לקוח המבקש חקירת אישות, עושה כן לרוב, בשל חשש כי בת הזוג, איננה נאמנה לו. החקירה מתבצעת בעיקר על ידי מעקב אחר בת הזוג, המאפשר לגלות האם יש ממש בחשדות כלפיה.

חקירות כלכליות מבוצעות על אנשים פרטיים וכן על חברות. מטרתה של החקירה הכלכלית, היא לאסוף מידע אודות המצב הפיננסי של החייב או החברה החייבת.

חברות הביטוי שוכרות משרדי חקירות פרטיות לביצוע חקירות ביטוח. חקירה מסוג זה, נדרשת כאשר חברת הביטוח חושדת כי מדובר במקרה של הונאה. אמצעי החקירה המרכזיים במצבים אלו הם מעקב ותשאול עדים, אשר יכולים לשפוך אור על מצבו של התובע.

חקירות אישות

בעידן בו אנו חיים, זוגות רבים מתגרשים על רקע של בגידה. לעיתים, בן או בת הזוג, מספרים מיוזמתם על הבגידה אך במקרים אחרים, מגלה זאת בן הזוג, באמצעות חוקר פרטי.

החשש כי בן או בת הזוג בוגדים, הוא קשה מנשוא ולכן, ישנן פניות רבות למשרדי חקירות פרטיות, בבקשה לחקירת אישות.

תפקידו של החוקר הפרטי הוא לברר האם יש ממש בחשדות של הלקוח או אם לאו. החוקר מקבל מן הלקוח, את כל המידע לו הוא זקוק, בכדי להתחיל בעבודתו. עיקר החקירה מתמקדת במעקב אחר בן או בת הזוג ואם מדובר אכן על בגידה, יספק החוקר גם הוכחות לכך, בצילום למשל.

ישנם מקרים בהם, מטרתה הישירה של חקירת אישות היא איסוף חומר לתיק הגירושין. למשל, לשם תביעת מזונות.

נשים רבות העומדות בפני הליך גירושין, יודעות כי האב, ינסה להתחמק מתשלום מזונות סביר, על ידי טענה כי מצבו הכספי איננו טוב. במצב שכזה, יכולה האם לפנות למשרד חקירות פרטיות ולבקש חקירת אישות, שמטרתה תהיה לאסוף עדויות על מצבו הכלכלי האמיתי של האב.

חקירות פרטיות – החקירה הכלכלית

משרדי חקירות פרטיות, מציעים שירות של חקירות כלכליות. המטרה בחקירות אלו היא לקבל מידע אודות הנכסים של חייב פרטי או חברה, החייבת כספים לנושיה.

מה בודק החוקר הפרטי במסגרת חקירה כלכלית:

1. הכנסת החייב : היה ומדובר באדם פרטי החייב כסף ללקוח, יבדוק החוקר הפרטי היכן עובד החייב והאם יש לו מקורות הכנסה נוספים, מלבד עבודה. היה ומדובר בחברה, יפעל החוקר להשיג מידע אודות הכנסותיה של החברה.

2. חשבונות בנק : האם לחייב הפרטי או לחברה, מספר חשבונות בנק. לעיתים, חשבון אחד יהיה במינוס גבוה אך חשבונות אחרים ביתרת פלוס.

3. נכסים שונים : חקירות פרטיות שהן חקירות כלכליות, יבדקו גם האם יש לחייב, רכב, נכסי נדל”ן וכל רכוש אחר, אשר יכול להיות רלוונטי ללקוח, הנושה.

חקירות ביטוח

ישנם מבוטחים, המנסים להונות את חברות הביטוח, בניסיון לקבל את תגמולי הביטוח שלא כדין. הם עושים זאת על ידי הגשת תביעה שקרית לחברת הביטוח.

כאשר עולה חשד להונאה, פונה חברת הביטוח למשרד חקירות, המתמחה בחקירות ביטוח והחוקר המטפל בתיק, משתמש באמצעי החקירה הרלוונטיים, בכדי לאסוף ראיות אשר יוכיחו כי התובע הונה את החברה.

ישנם סוגים שונים של חקירות פרטיות. ביניהם: חקירות אישות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח. בכל סוג של חקירה, ישתמש החוקר הפרטי באמצעי החקירה הרלוונטיים, על מנת לאסוף את המידע הנדרש.

עו”ד אילן הלוי (45), בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת ת”א. עוסק בתחום הנדל”ן מאז שנת 1987, בעל ניסיון רב בתחום התמ”א 38, וכן בעל ניסיון מקצועי רב כמנהל בגופים משמעותיים בתחום הנדל”ן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלויכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.אין באמור לעיל ובאתר תמ”א 38 משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תמה 38 לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תמ”א 38 עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלוי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

שד שאול מלך 8, תל אביב

בית אמות משפט (קומה 8)

טל’ 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף