לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

איזה משרד עורכי דין מתאים לייצוג עמותה

איזה משרד עורכי דין מתאים לייצוג עמותה

בחירת משרד עורכי דין לצורך ייצוג עמותה הוא שלב חשוב בהתנהלות המשפטית של גופים מן הסוג הזה. במאמר הבא נסביר כיצד פועלות עמותות ומה הוא התפקיד של עורכי הדין.

על מנת לבחור משרד עורכי דין אשר מתאים לייצג עמותה יש להבין כיצד מגדיר החוק מוסד מן הסוג הזה. באופן כללי, עמותה היא כל התאגדות של אזרחים הפועלים למען השגת מטרה מסוימת. המטרה יכולה להיות חברתית, פוליטית, קהילתית ועוד. חלק מהעמותות פועלות למען קידום זכויות של קבוצה מסוימת באוכלוסיה, לעומת עמותות הפועלות למען קידום כללים וחוקים. מבחינת הגבלות, כל עמותה חייבת להיות רשומה בפנקס של רשם העמותות. המשמעות היא מעקב ופיקוח של רשויות המדינה אחר רישום עמותות חדשות מכל סוג. פנקס רשם העמותות כפוף למשרד המשפטים, ולכן כל פעולה של עמותה צריכה להיות מוסדרת בחוק העמותות. הקשר הישיר בין עמותות לבין עורכי דין בישראל נובע מתוך הצורך לארגן עמותה, לעזור לעמותה להתמודד עם גורמים פרטיים או ציבוריים ולענות על סוגיות משפטיות מורכבות. המעמד המיוחד של עמותות רק מוכיח כי בחירת משרד עורכי דין המכיר את התחום ויודע כיצד להתמודד איתו הוא תנאי להצלחת העבודה הרצופה של העמותה לאורך זמן.

דגשים בעת חיפוש אחר משרד עורכי דין לייצוג עמותה

בעת בחירת משרד עורכי דין לייצוג עמותה יש לשים את הדגש על הפעולות אותן עתיד המשרד לבצע. במילים אחרות, מספרם הגדול של עורכי דין בישראל אינו מעיד בהכרח על מידת ההתאמה שלהם לייצוג עמותות. עורכי דין בישראל יכולים לפעול כחלק ממשרד, באופן עצמאי או תחת מחלקות משפטיות בתאגידים ולנהל דין ודברים מול עמותות מכל הסוגים. בעלי עמותות העומדים בפני בחירת משרד עורכי דין צריכים להגדיר ראשית את המטרות שלהם, ורק לאחר מכן לפנות אל אנשי מקצוע אשר ייתנו לכך מענה.

שירותים נפוצים אותם מספקים משרדי עורכי דין לעמותות בישראל

משרד עורכי דין עשוי לתת לעמותות את אחד מבין השירותים הבאים:

א. ייעוץ וליווי משפטי – הנוכחות של עורך דין המתמחה בדיני עמותות חשובה הרבה לפני הקמת העמותה בפועל. עורך הדין יכול לייעץ לעמותה בהגשת הבקשה לרישום בפנקס העמותות ועשוי להיות כלי חשוב בליווי המשפטי שתקבל העמותה במהלך עבודתה השוטפת.

ב. הבחנה בין מלכ”רים, עסקים, שותפויות או חברויות – עמותות יכולות להתגבש על בסיס מבנה ניהולי שונה. עורך הדין המייצג עמותה צריך להבחין בין כל אחת משיטות הניהול ולהמליץ למעסיקיו על הדרך המתאימה למטרת העמותה.

ג. עריכת פרוטוקולים ומסמכים משפטיים – החוק מציין באופן מפורט את דרכי ההתנהלות הרצויות של עמותות בישראל. משרד עורכי דין המייצג עמותה מגבש עבורה את הפרוטוקולים הרשמיים מהישיבות, מציג אותם לבית המשפט ומשתמש בהם לצורך העלאת דרישות. בנוסף, משרד עורכי דין המייצג עמותה צריך להיות בקיא בכל המסמכים המשפטיים הרלוונטיים. בניגוד אל חברות רגילות הפועלות לצורך השגת רווחים, עמותות כפופות להגבלות מסוימות אשר יכולות לעמוד לרעתן במידה והמסמכים הנכונים אינם מוגשים.

חפשו משרד המזדהה עם העקרונות של העמותה

אין ספק כי ניסיון ממוקד בייצוג וייעוץ משפטי לעמותות עשוי להבטיח את זכויות העמותה ולקרב את המטרה שלשמה היא פועלת. יחד עם זאת, יש לזכור כי בחירת משרד עורכי דין היא פעולה מורכבת וחשובה. כדאי להתייעץ עם מספר משרדים לפני שמקבלים את ההחלטה ולבקש המלצות מעמותות אחרות. משרדי עורכי דין רבים עוסקים במגוון של תחומים הקשורים למשפט המנהלי והאזרחי, ולכן עמותה צריכה למצוא את אנשי המקצוע אשר להם ידע עשיר. רק משרד אשר מזדהה עם העקרונות ועם המטרות של העמותה מתאים לייצג אותה ומבטיח התנהלות ראויה.

עו”ד אילן הלוי (45), בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת ת”א. עוסק בתחום הנדל”ן מאז שנת 1987, בעל ניסיון רב בתחום התמ”א 38, וכן בעל ניסיון מקצועי רב כמנהל בגופים משמעותיים בתחום הנדל”ן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלויכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.אין באמור לעיל ובאתר תמ”א 38 משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תמה 38 לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר תמ”א 38 עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אילן הלוי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.
פרטי יצירת קשר:

שד שאול מלך 8, תל אביב

בית אמות משפט (קומה 8)

טל’ 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף